Rezygnacja z kasy fiskalnej w przypadku sprzedaży wysyłkowej
Podatnik może zaprzestać fiskalizacji dostaw dokonywanych za pośrednictwem firm kurierskich.
∑ Przedsiębiorca prowadzi działalność gospodarczą od 2017 r. w ramach której prowadzi sprzedaż wysyłkową (wyłącznie: odzieży i obuwia). Klientami są głownie osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej z tego względu od samego początku działalności sprzedaż tych towarów ewidencjonuje za pomocą kasy rejestrującej. Obecnie przedsiębiorca zrezygnował z odbiorów osobistych dokonywanych przez kupujących na złożone w Internecie zamówienie. Zapłata za towary, które przedsiębiorca sprzedaje (w ramach sprzedaży wysyłkowej) dokonywana jest w całości bezgotówkowo, tj. za pośrednictwem banku, systemów płatności oraz firm kurierskich (które przelewają pobraną zapłatę na konto przedsiębiorcy), a z ewidencji i dowodów dokumentujących zapłatę jednoznacznie wynika, jakiej konkretnie czynności dotyczyła i na czyją rzecz została dokonana. Czy możliwa jest rezygnacja z posiadania kasy rejestrującej i korzystanie ze zwolnienia z obowiązku ewidencji przy użyciu kasy rejestrującej w związku z prowadzeniem sprzedaży wysyłkowej towarów? – pyta czytelnik.
Zasady zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy użyciu kas rejestrujących niektórych czynności i niektórych grup podatników oraz terminów rozpoczęcia prowadzenia tej ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących od 1 stycznia 2019 r. reguluje...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta